Kivipõrandate immutamine

Kivipindade õigeaegne hooldus pikendab kivipindade kasutusaega ja teeb kivist kergesti hooldatava põrandakatte. Kuigi kivikatted tunduvad tugevatena ja vähekuluvatena, nõuab ka see kattematerjal igapäevast hoolt, perioodilist süvapesu ja kaitsvat kattekihti. Tavaliste kivipõrandate hoolduse aluseks on perioodiline süvapesu.

Et säilitada kivi algupärane välimus ja puhtus, oleks aeg-ajalt vaja kutsuda professionaalne firma, kes sooritaks süvapesu, sest paratamatult ei ole igapäevane käsi- kui ka masinpesu nii efektiivne. Kallis põrandakattematerjal kaotab seetõttu oma hea välimuse.

Pärast süvapesu tuleb kivipõrand kindlasti kaitsta vahendiga, mis vähendab ja takistab mustuse ladestumist kivipõranda pinnale. Spetsiaalsete kaitsvate ainete kasutamise tulemuseks on põrandale tekitatud hüdrofoobne kiht ehk vett ja mustust hülgav nähtamatu kile.

Kivipõrandat saab kaitsta kivikaitsevahenditega, vahatamisega või kaetakse põrand tolmutõkke vahendiga. On kivipõrandaid mida saab vahatada ja on põrandad, mida immutatakse (näiteks klinkerplaat). Kivipõrandate immutamine ehk küllastamine kaitseb kivi niiskuse eest ja ei lase mustusel sisse sööbida.

Vahaga saab kaitsta glasuurimata kivipõrandaid. Vaha imendub pooridesse ja moodustab kivi pinnale nähtamatu, vett ja mustust tõrjuva kihi.

Kivipõrandate katmine kivikaitsevahenditega ei muuda põranda välimust, küll aga muudab need kulumiskindlamaks, tugevaks ja lihtsamini hooldavaks.

Tänu kaitsetöötlusele kiireneb igapäevane hooldustöö ja vähenevad koristus- ja korrashoiukulud. Kaitsetöötlemist on soovitav sooritada uutele kivipindadele kohe peale lõppkoristust enne ruumide kasutuselevõtmist.

Põrandaid hooldavad Laverna Puhastustööde OÜ kvalifitseeritud töötajad, kes on läbinud spetsiaalsed koolitused. Alati arvestatakse kõigi põrandatüüpide eripäradega ja valitakse kõige sobivamaid meetodeid põrandate hooldamiseks.
Teie aga säästate oma aega ja raha – hästi teostatud põrandahooldus kergendab edaspidi teie koristustöid ning tulemus on suurepärane!

KUIDAS ME HINDA ARVUTAME?

1. Töö teostamise asukoht (kilomeetrid tellijani).
2. Põrandapinna suurus (m²).
3. Põrandapinna mustuse aste ning pinnakatte iseloom

KÜSI MEIE KÄEST PAKKUMIST
VÕI HELISTA HAAPSALU 52 50 450 / PÄRNU 53 436 994

© 2023 Laverna Puhastustõõde OÜ